Prožitkový kurz Krkonoše (10.12. – 13.12. 2014)

Poslední akce projektu Žákovské parlamenty SOS se uskutečnila na Friesových Boudách. Tentokrát jsme jeli v zastoupení dva učitelé a dva žáci. Program byl pro žáky pojat jako prožitkový kurz a pro učitele pracovně.
My učitelé jsme hodnotili tříletou práci v projektu. Vyměňovali jsme si mezi sebou zkušenosti z práce se žákovským parlamentem. Seznámili jsme se s konečnou verzí metodik a aktivit, které jsme v rámci projektu vytvořili. Poslední den jsme se věnovali budoucnosti projektu a práci Konzultačního centra.
Koordinátorky ŽP Mgr. Soňa Knapová a Mgr. Ludmila Kuželová

Žáci měli oddělený program na téma filmu „Alive“. Jejich postřehy:
První den: Batohy a věci nám učitelé odvezli na chatu. My jsme se vydali na běžkách ze Špindlu na Friesovy Boudy. Část cesty jsme šli s běžkami v ruce, část jsme jeli. Všichni jsme byli šťastní, že jsme kolem 21 hodiny dorazili na chatu. Někteří jsme si sáhli opravdu na dno svých sil.
Druhý den: Den jsme strávili hraním. Byly to hry na spolupráci. Také jsme sledovali ukázky z filmu a řešili jsme situaci jak zachránit při pádu letadla naše učitele, kteří byli v zadní části letadla. Den utekl jako voda.
Třetí den: Tento den jsme strávili na běžkách. Plnili jsme různé úkoly a sbírali sosáčky na burzu směnek. Moc jsme si to užili, protože bylo nádherné počasí. Po večeři jsme vypsali směnky, prodali je fiktivní bance a získali jsme další sosáčky na páteční burzu.
Poslední den: Po snídani konečně proběhla burza. Za naše sosáčky jsme nakoupili dvě směnky s akcemi pro náš parlament. Těšíme se až je uskutečníme. Potom jsme se připravili na odchod. Někteří šli s učiteli pěšky, my jsme jeli na běžkách. U autobusu jsme se se všemi rozloučili. Můžeme říct, že se nám domů moc nechtělo. Moc se nám to líbilo. Škoda, že takovýchto akcí nemůže být více.
Členové ŽP Karel Kostka a Lucie Ondráčková

%d blogerům se to líbí: